100

Najczęściej zadawane pytania - fotograf ślubny

Dlaczego to właśnie Was powinniśmy zatrudnić na nasz ślub?

Praca jako fotograf ślubny to całkiem odpowiedzialne zajęcie! Jesteśmy fotografami ślubnymi, którzy zbudowali swoją markę w oparciu o wiedzę, pasję i kilkuletnie doświadczenie. Dbamy o jakość, szczegóły, profesjonalne podejście i miłą atmosferę. Fotograf ślubny musi być gotowy na każdy rodzaj sytuacji, które mogą się zdarzyć na Waszym ślubie. Nasza praca odróżnia nas na tle innych, zapytacie jak? A to przez choćby:

• Nasze świadome użycie światła.
• Nasza umiejętność przewidywania i rejestrowania chwil – takie rzeczy nabywa się wraz z doświadczeniem.
• Nasza etyka pracy.
• Nasza obsługa klienta – wyznajemy zasadę, że traktujemy naszych klientów, tak jak sami chcielibyśmy być traktowani.
Nasze poświęcenie.
• Nasza zdolność widzenia i używania kolorów – naszae fotografie są żywe, pełne barw.

Okej, to mógłby by napisać każdy… ale nie każdy, tak jak my, ma umiejętność łamania lodów i skracania dystansu.

Będziemy z Wami na każdym etapie przygotowań. Podzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem. Będziemy Waszymi adwokatami, mediatorami. Zaopiekujemy się Wami w najtrudniejszych, najbardziej stresujących momentach. Będziemy Waszymi oczami, żebyście mogli się skupić na przeżywaniu Waszych wyjątkowych chwil. Będziemy rozwiązaniem wielu Waszych problemów tego dnia. A w tym wszystkim naszym zadaniem jest wykonanie pięknych zdjęć, które będą Waszą pamiątką na kolejne lata.

No i macie do dyspozycji dwoje wyszkolonych, profesjonalnych fotografów, którzy współpracują ze sobą bez słów, jako zgrany team… dlaczego jest to takie istotne? możecie przeczytać o tym TU

Na ile czasu wcześniej trzeba Was zarezerwować?

Bywa różnie, bo nie jseteśmy w stanie przewidzieć jakie daty będą jeszcze dostępne. Z reguły pary młode rezerwują datę w naszym kalendarzu na około 12 miesięcy wcześniej, od planowanej daty ślubu. Gorące terminy jak np 06.06, 08.08 itp. na około 18 miesięcy wcześniej. Zdarzyło nam się także, że Para Młoda zarezerwowała nas na 4 tygodnie przed ich datą ślubu, ale to była absolutnie wyjątkowa sytuacja. Ich zdjęcia można zobaczyć TU

Więc jakby tu powiedzieć… nie da się przewidzieć, ale czym wcześniej tym lepiej.
Nie wpisujemy terminów do kalendarza „ołówkiem”. Tylko wpłata zadatku i podpisanie umowy gwarantuje datę w naszym kalendarzu.

Jaki jest Wasz styl fotografowania?

Skupiamy się na reporterskim stylu fotograficznym praktycznie cały dzień. Staramy się za każdym razem udokumentować chwile pełne wzruszeń, łez, uśmiechu i radości tak, aby Wy i Wasi goście nie zauważali naszej obecności. Dzień ślubu przepełniony jest pięknem i pewnego rodzaju magią, swoistym klimatem…

Wierzymy, że to właśnie naszą pracą i obowiązkiem jest utrwalenie właśnie tych magicznych, pięknych i niepowtarzalnych momentów dnia i robimy to z nieskrywaną radością.

Są też takie momenty, gdzie to my przejmujemy inicjatywę, np. przy zdjęciu grupowym, lub zdjęciach pamiątkowych z członkami Waszej rodziny. Wtedy staramy się, żeby każdy na zdjęciu wyglądał dobrze. Pomagamy wtedy ustawić się do zdjęcia. Podobnie gdy wykonujemy Wasze portrety. Bo skąd Wy macie wiedzieć jak się ustawić, co zrobić z rękoma i gdzie jest najlepsze światło?

Trudno jednoznacznie opisać nasz styl. Jesteśmy tego dnia poprostu dla Was.

Nasz cel to klasyczna i ponadczasowa fotografia w nowoczesnym i eleganckim stylu.

Czy zajmujecie się także filmowaniem?

Nie filmujemy. Postanowiliśmy specjalizować się w fotografii i być w tym najlepsi. Znamy wielu operatorów, z którymi współpracowaliśmy, i których możemy polecić z czystym sumieniem. Nie stanowi dla nas problemu współpraca z innymi kamerzystami, tak daleko, jak tylko nie stoją z kamerą metr od Was, lub każą powtarzać ujęcia z zakładania np. podwiązki lub marynarki po kilka razy…

Ile zdjęć otrzymamy i jak długo trzeba na nie czekać?

Liczbę zdjęć, która otrzymujecie jest zależna od pakietu, który wybierzecie. Średnia liczba to 400 szt.

Zdjęcia otrzymujecie w ciągu 60 dni kalendarzowych i to rozumie się, jako oddanie materiału zdjęciowego w wersji elektronicznej, w galerii na hasło, z możliwością wybrania ujęć, i bezpośredniego ich pobrania i zapisania zdjęć na swoim urządzeniu. Na początku sezonu, jesteśmy w stanie oddać zdjęcia wcześniej.

Co to za galeria internetowa? Kto ma do niej dostęp?

Galeria internetowa o jakiej mówimy, to prywatna galeria online na hasło, w której umieszczamy Wasze piękne zdjęcia. Ilość zdjęć będzie większa, niż liczba zdjęć z umowy. Dajemy Wam możliwość wyboru ujęć. Po dokonaniu selekcji, będziecie mogli odrazu je pobrać. Można zawsze podzielić się loginem i hasłem z przyjaciółmi i rodziną i wspólnie dokonywać wyborów. Można także bezpośrednio zamawiać tam odbitki.

Czy można zamawiać u Was odbitki?

Odbitki można zamawiać u nas, bezpośrednio podając nr plików lub dokonać zamówienia bezpośrednio z galerii internetowej. My wtedy wysyłamy zamówienie do sprawdzonej drukarni, gdzie mamy pewność, że kolory i jakość druku są poprawne. Odbitki drukujemy na archiwalnym papierze, który naprawdę wytrzymuje próbę czasu.

Czy wszystkie zdjęcia w galerii będą obrobione?

Tak! Wszystkie zdjęcia są poddane naszej autorskiej edycji.

Chcemy więcej zdjęć niż jest przewidziane w umowie, czy to możliwe?

Oczywiście! Po otrzymaniu dostepu do Waszej galerii, będziecie mieć w sumie dwie możliwości: Po wybraniu zdjęć w liczbie przewidzianej w umowie, będziecie mogli dokupić pojedyncze ujęcia w cenie przewidzianej w naszym cenniku, lub wykupić „pakiet dokumentacyjny”, czyli dostęp i mozliwość pobrania wszystkich zdjęć z galerii.

Czy możemy dostać surowe pliki, tzw RAWy?

Surowe pliki RAW stanowią półprodukt. Nie przekazujemy plików RAW.

Selekcja fotografii do edycji polega na tym, że są odrzucane ujęcia które się powtarzają, są rozmyte, ktoś zasłonił kadr lub ma zamknięte oczy. I tym właśnie sposobem do galerii trafiają najlepsze ujęcia!

Jak wygląda proces projektowania albumu ślubnego i kto wybiera zdjęcia do albumu?

Album ślubny to jedna z najlepszych pamiątek jaka Wam zostanie po Waszym ślubie. Z wielką starannością wybieramy drukarnie, żeby album był piękny, estetyczny i żeby wytrwał z Wami przez lata.

Zaraz po dokonaniu przez Was selekcji zdjęć z galerii internetowej, my mamy 7 dni na wykonanie projektu albumu. Zdjęcia do albumy wybieramy my, ale nie mamy nic przeciwko, żebyście to Wy mieli decydujące zdanie, które fotografie mają się znaleźć w albumie. Po ustaleniu szczegółów i akceptacji projektu, wysyłamy album do druku.

Czy otrzymujemy prawa autorskie do zdjęć?

My jako autor fotografii, zachowujemy pełne prawa autorskie do wykonanych zdjęć, wynikające z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. My dajemy Wam nieograniczoną licencję na korzystanie ze zdjęć w celach prywatnych. Oznacza to, że możecie korzystać ze zdjęć, na własny użytek oraz możecie dzielić się nimi z rodziną lub z osobami zaprzyjaźnionymi. Nie ma możliwości odsprzedania praw autorskich.

Czy możemy podać Wam swoją listę konkretnych ujęć jakie chcielibymy, żebyście wykonali?

I tak i nie.

Tak chcemy wiedzieć, które osoby uczestniczące w Waszym wydarzeniu są najważniesze i nie możemy ich pominąć. Np, babcia, która przyjechała tylko do kościoła, żeby Was zobaczyć, z którą chcecie mieć zdjęcie.

Tak, jeśli macie jakiś pomysł na śmieszne zdjęcie z paczką Waszych przyjaciół, itp

Nie, jeśli myślicie wręczyć nam listę na 5 kratek A4… wtedy będziemy się skupiać na odhaczaniu kolejnych pozycji, a nie na ważnych momentach, które dzieją się dookoła Was.

Czy kontakt z Wami kończy się wraz z podpisaniem umowy? i kiedy możemy się z Wami umówić na omówienie szczegółów naszego dnia ślubu?

Absolutnie nie! Zapraszamy Was do grona naszych znajomych, możecie do nas pisać w sprawach Waszego ślubu i nie tylko. Możecie korzystać z naszego doświadczenia, przecież na wielu ślubach już byliśmy.

Na około miesiąc przed datą ślubu, wysyłamy Wam mailem, ankiętę do wypełnienia. Pytamy w niej o szczegóły i plan dnia. Później możemy spotkać się na videoczacie, żeby omówić to co opisaliście w ankiecie. Mamy też w rękawie garść dobrych rad, jak np. przetrwać dzień bezstresowo, którymi chętnie się dzielimy.

A śledzić możecie nas TU

Mieszkamy daleko od Was, jak możemy podpisać umowę?

Umowę możemy podpisać korespondencyjnie, nie ma problemu. Wysyłamy draft umowy mailem, podajecie nam swoje dane. My umowę drukujemy w dwóch identycznych egzemplarzach i wysyłamy ją do Was pocztą tradycyjną. Wy podpisujecie i odyłacie nam jedną kopię. Łatwo i prosto.

Ile należy wpłacić zadatku i kiedy należy wpłacić pozostałą kwotę?

Zadatek stanowi w 20% wartości oferty. Pozostałą kwotę należy uregulować w dniu wykonywania usługi – dzień ślubu lub najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych licząc od daty ślubu.

Czy w razie rezygnacji, dostaniemy zwrot zadatku?

Nie, zadatek jest bezzwrotny. Jego wpłata gwarantuje zarezerwowanie daty tylko dla Was w naszym kalendarzu. Po podpisaniu umowy odrzucamy wszystkie inne możliwe zapytania i możliwości pracy w tym dniu.

A co jeśli w razie wypadku, śmierci, nieprzewidzianych okoliczności, nie będziecie mogli wykonać dla nas reportażu?

W przypadku wystąpienia szczególnych okoliczności takich jak nagła choroba, złamanie kończyn, kolizja czy wypadek samochodowy lub inne ekstremalne, nieprzewidziane wcześniej okoliczności uniemożliwiające wykonanie umowy, powierzymy wykonanie dla Was reportażu, innemu fotografowi. Mamy wielu znajomych fotografów ślubnych, którzy jak tylko mieliby wolny termin, to bez problemu by nas zastąpili. Należymy też do wielu tajnych grup fotograficznych na Fejsbuku i zawsze gdy ktoś potrzebuje nagłego zastępstwa, zgłasza się grono chętnych aby pomóc.

Jedynie w przypadku naszej śmierci możemy Wam zagwarantować, że nas na Waszym ślubie nie będzie.

Ile godzin pracujecie w dniu ślubu? Do której godziny zostajecie na przyjęciu weselnym?

Pracujemy do 12h w dniu ślubu i do max 1:00 w nocy. Jeśli chcecie, żebyśmy pracowali dłużej? nie ma problemu. Mamy ustaloną stawkę za każdą dodatkową godzinę pracy. Jednak zawsze pytamy czy chcecie, żebyśmy zostali dłużej.

Czy robicie zdjęcia pozowane z rodziną?

Tak, jak najbardziej. Uważamy, że zdjęcia z rodzicami, rodzeństwem i najbliższą rodziną to taki must have! Do tych zdjęć będziecie wracać po latach, i to one będą te najważniejsze.

Staramy się wtedy, żeby każdy wyglądał na zdjęciu dobrze i korzystnie. Najlepszy fotograf ślubny musi to wiedzieć!

W jakiej rozdzielczości otrzymamy zdjęcia i czy będą miały znak wodny?

Zdjęcia otrzymujecie w rozdzielczości 2048px na dłuzszym boku, zoptymalizowane do social mediów lub wysyłania mailem. Te otrzymujecie odrazu do pobrania z galerii internetowej. Zdjęcia w dużej rozdzielczości, bez znaków wodnych, otrzymacie od nas na pendrivie w eleganckim pudełku.

Jak daleko jesteście w stanie dojechać na ślub i jakie są koszty dodatkowe?

Mieszkamy w Kramsku, koło Konina. To prawie środek Polski i świetna baza wypadowa. Poznań, Łódź, Kalisz, Toruń, Ostrów Wielkopolski to większe miasta oddalone od nas około 100km, więc niecałe 2 godziny jazdy samochodem! Warszawa to jakieś 200km od nas, ale za to jaki piękny i szybki dojazd autostradą A2

Jesteśmy w stanie dojechać wszędzie tam, gdzie nas zaprosicie.

Dojazd powyżej 200km w jedną stronę w dniu Waszego ślubu, wymaga rezerwacji noclegów dla nas w dniu wesela i dzień wcześniej. Koszty dojazdu powyżej 30km od Konina do miejsca wykonania usługi wynosi 0,80 zł za 1km.

Czy macie jakieś pomysły na sesję ślubną plenerową? Możecie polecić nam jakieś miejsca?

Oczywiście! Przez te kilka lat zwiedziliśmy kilkanaście naprawdę pięknych miejsc na plener ślubny. Możemy polecić Wam kilka z nich. Możemy jechać wszędzie gdzie nas zabierzecie.

Można też wykonać piękne zdjęcia ślubne w pobliskim lesie czy łące, mieście czy budynku. Wszystko zależy od Was, co Wam się podoba. Czy to zdjęcia w naturze, czy architektura, czy wnętrza, pałacyk, park, zagranica. Rozmawiamy o tym z Wami i wspólnie podejmujemy decyzję.

Niedługo opracujemy listę najlepszych miejsc na reportaż ślubny w naszych oczach.

Czy oferujecie sesje zaręczynowe?

Tak! Sesja narzeczeńska to dobra okazja aby wypróbować np.: makijaż ślubny, fryzurę. Zdjęcia z takiej sesji mogą być pięknym dodatkiem do Waszego albumu ślubnego. Możecie je także wykorzystać do wykonania zaproszeń „kartek”, „save the date”, „podziękowań dla gości”, „księgi podziękowań”.

To poprostu sesja portretowa dla Ciebie i przyszłego małżonka. Wspaniała okazja, żeby zrobić sobie profesjonalne zdjęcia Waszej dwójki razem. Fantastyczna pamiątka z najfajniejszego okresu Waszego związku.

Jaka jest cena reportażu ślubnego?

Najbardziej popularny pakiet ślubny – 4800zł

nas dwoje z Wami przez cały dzień

Mini sesja zdjęciowa/ portretowa w ten sam dzień

Zdjęcia pamiątkowe z najbliższą rodziną

450 zdjęć w formie cyfrowej

Będziemy szczęśliwi, móc dopasować naszą ofertę do Waszego budżetu.

Aby zobaczyć naszą ofertę ślubną na rok 2023/2024 i dowiedzieć się o wolnych terminach – wypełnij nasz formularz kontaktowy lub wyślij e-mail na info@koprasfoto.com lub zadzwoń +48 511 022 275

Fotograf ślubny Konin, fotograf ślubny Wielkopolska, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Poznań