78 / 100

Gorączka sobotniej nocy w Jarocinie| fotograf ślubny Konin

Przed państwem gorączka sobotniej nocy!!! A dokładniej wesele i ślub pięknej Dominiki i Raula! Od samego rana fantastyczna atmosfera i emocje panowały tego dnia. Na przygoowaniach a także w kościele. Wszyscy goście pięknie ubrani, czekali na młodych pod kościołem, kiedy nagle zaczął padać deszcz. Na szczęście nikt się deszczu nie przestraszył! Gdy nastał moment wyjścia z kościoła, zaświeciło słońce! Goście nie żałowali ryżu! poszło pół reklamówki! Po wyjściu z kościoła, kilka szybkich portretów. A co się działo na parkiecie później! to już musicie sami zobaczyć 😛

Aaaa, no i krótka sesja portretowa w parku, obok pałacu. Odrobiną chęci da radę zrobić piękne zdjęcia plenerowe tego samego dnia 🙂 Mini sesja portretowa – plenerowa w tym samym dniu co ślub i wesele? Jesteśmy na tak!!!

Czy warto się zastanowić, aby plener ślubny odbył się tego samego dnia co Wasz ślub?

Odpowiadamy – warto! Wygospodarować kilka minut w tym dniu, przy odrobinie chęci, wcale nie jest trudno! Nie trzeba iść na zdjęcia na godzinę czy dwie, wystarczy 20 min lub ze dwa razy po 10-15 min na zrobienie zdjęć. Kilka zdjęć portretowych macie już wykonane podczas przygotowań, kilka wspólnych zdjęć w domu, zanim wyjedziecie do kościoła i kolejne, które właśnie możemy zrobić np. zaraz po mszy w kościele, zaraz po obiedzie a przed pierwszym tańcem, po pierwszym tańcu… możliwości jest weiele. Ten dzień to są właśnie te emocje, nieudawane, nieskrywane, ta radość, to poczucie ulgi i spełnienia… to odrazu widać na twarzach. Nie trzeba specjalnie wczuwać się w klimat tak jak to ma miejsce na sesji innego dnia.
Niejednokrotnie PM dziękują nam, że poszliśmy na zdjęcia i mogą choć na chwilę pobyć ze sobą, chwilkę się wyciszyć i zrelaksować. My tu widzimy same pozytywy. 

Taka ciekawostka…

Wiecie, że plenery innego dnia wykonuje się praktycznie tylko w Polsce? Fotograf ślubny u nas ma istny hard core. W żadnym innym kraju europejskim, Kanada, Usa, Australia nie ma takich zwyczajów? Zapytajcie jakiegoś obcokrajowca o zdjęcia ślubne wykonywane innego dnia niż dzień ślubu, to zrobi wielkie oczy i powie: Ale dlaczego?
Plenery innego dnia, zaczęły się w Polsce z prostego powodu. W latach 90tych i później, zdjęcia ślubne odbywały się tego samego dnia w studio fotograficznym. Popularność na zdjęcia ślubne zaczęła rosnąć w ogromnym tempie i Ci fotografowie, których było wtedy niewiele, poprostu przestali się wyrabiać! Brali po kilka wesel, Par Młodych jednego dnia! Zaczęli wtedy umawiać klientów na zdjęcia ślubne w innym terminie. Z czasem ta praktyka przyjęła się jako norma.

Podsumowując, zdjęcia plenerowe innego dnia to nie jest tradycja weselna.
Poniżej kilka fotografi Dominiki i Raula, wykonanych jako mini sesja portretowa, w dniu ich ślubu. Zajęło nam to raptem 20 min. Dobry fotograf ślubny powinien wiedzieć jak wykorzystać każdą wolną chwilę.

Więcej o naszej pracy przeczytacie TU

Zespół Reversband dał koncert na weselu w Jarocinie

Do tańca przygrywał zespół… a raczej dał swój koncert – Reversband, grali wszystko, rock and rock and roll wyciągał  ciotki z za stołów. To jak biegły na parkiet zaskoczyło nas najbardziej. Szał i machanie włosami przy Nirvana – Smells like teen spirit (tutaj w orginale jak by kogoś naszło na posłuchanie). To co widzieliśmy w wykonaniu tego zespołu jak i gości pozostanie na długo w naszej pamięci. Okazało się, że wujowstwo bardzo czynnie brało udział w Jarocińskich koncertach i tu również dali próbkę swoich możliwości na scenie, wraz z Reversband, oczywiście z dedykacją dla Dominiki i Raula. Czad i weselne polsko-hiszpańskie szaleństwa trwały do samego rana – nie jedno gardło zostało zdarte…..

Przepiękne kwiaty, bukiet i dekoracje –  Górni Pracownia Tworcza

Sala Bankietowa w Słupii koło Jarocina

[pp_gallery id=”18671″ style-id=”__full-size-images__”]Dajcie znać w komentarzach, jak Wam się podobał nasz reportaż ślubny z tego wydarzenia!